SEO – mis see veel on?

Mis on SEO?

 

Search engine optimization (SEO) tähendab toimingute kogumit, millistega muudetakse veebileht otsingumootoritele tähtsamaks ja mõistetavamaks. Tulemus – optimeeritud veebileht kuvatakse otsingus eespool.

Tarbijakäitumise uuringud väidavad, et 90% otsijatest teeb oma valiku esimeselt leheküljelt ehk siis Google puhul esimese 10 seast. Ja ka siis veel suur enamus vaatab ainult esimest kolme otsingu tulemust. Seega edu tagab ainult piltlikult olümpia pjedestaal. Ja vastupidiselt iga nelja aasta tagant toimuvale olümpiale, toimub võistlus internetis järjepidevalt 24 tundi ööpäevas.

Otsingumootorite leviku poolest on maailma “vallutanud” Google. On ainult üksikud riigid maailmas, kus Google pole kõige levinum otsija (Hiina, Venemaa, Jaapan, Läti, jt). Eestis loetakse Google turuosaks ca 70%. Seega tasub optimeerimisel lähtuda Google algoritmidest, mida aga keegi täpselt ei tea. Ja suurim otsija ise lähtub umbes sajast parameetrist. Küll aga esimesed neli-viis teevad ära 95% kogu tööst ja annavad ka tulemuse.

 

Optimeerimise saab jagada kaheks – veebilehe sisene ja veebilehe väline.

 

5 tähtsat sisemist parameetrit (neid tegevusi saab teha lehe sees, need on tehnilised parameetrit)

  • SEO sõbarlikud URL-id (halb: www.firmanimi.ee/index.php?id=12345, hea: www.firmanimi.ee/teenused)
  • igal lehel ainulaadne tiitel, mis sisaldab märksõna
  • igal lehel ainulaadne pealkiri, pealkirja stiil h1
  • igal pildil sõnadega täidetud “alt”
  • lehel olemas sitemap.xml fail

 

Välimine optimeerimine tähendab viiteid veebilehele – mida rohkem neid on ja mida tähtsamatelt lehtedelt need on, seda mõjusam. Neid on võimalik saada artikleid kirjutades, blogi pidades.

 

Kõige tähtsaim tegur optimeerimisel on veebilehe sisu ehk mida külastajad sealt saavad.

 

Saama aga peavad nad neile vajalikku informatsiooni. Sisu peab aga olema ka pidevalt uuenev. Asjakohane ja uuenev sisu teeb veebilehe Google silmis usaldusväärseks ja tõstab selle otsingus ettepoole.

Kunagi ei maksa otsingumootoreid petta. On olemas mitmed ebaausad meetodid, millistega veebilehte lühiajaliselt kõrgemale positsioonile tõsta. Seda tehes lõikate endale kindla peale näppu – nimelt jätab Google kõik meelde ja pettuse avastades langetab Teie lehe pikaks ajaks otsingus allapoole. Täpsemalt neist pettustest saate lugeda kui Googlest otsite Black Hat´i.

 

Kas Teie praegune veebileht on optimeeritud? Küsige nõu:

[contact-form-7 id=”1610″ title=”Küsige nõuannet”]